Nasz zespół

Nasz zespół

Jacek Chałubiński dyrektor, terapeuta

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: kierunek „Marketing i zarządzanie w służbie zdrowia”, mgr fizjoterapii, Specjalista Psychoterapii Uzależnień, psychodramatysta I stopnia w psychodramie wg Moreno Europejski Instytut Psychodramy, ukończyłem 3-letnie szkolenie w dziedzinie uzależnień organizowane przez Wydział Psychologii Uniwersytetu w Palermo i Uniwersytetu w Chicago stopień Cosilier. Od 1994 r. pracuję w Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia "Familia". Od 1996 r. prowadzę Hostel adaptacyjny dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia” w Gliwicach.

Marta Struzik-Zając z-ca dyrektora, terapeuta, psycholog

Jestem psychologiem, ukończyłam studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Posiadam też certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Ponadto jestem absolwentką Podyplomowych Studiów Ogólnomenedżerskich Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 r. pracuję w Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia” w Gliwicach. Od 2017 r. współprowadzę program rehabilitacyjny i adaptacyjny w Hostelu dla osób z zaburzeniami psychicznymi Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia”. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z problematyką przeciwdziałania uzależnieniom obejmujące pomoc psychologiczną, psychoterapię i profilaktykę. Dodatkowo  angażowałam się w projekty dotyczące konstruowania lokalnych strategii przeciwdziałania uzależnieniom oraz realizacji badań naukowych eksplorujących problem uzależnień. W pracy terapeutycznej towarzyszy mi uważność i dbałość o wzmacnianie zasobów wspomagających rozwój osobisty.

Małgorzata Lange lekarz psychiatra

Z wykształcenia jestem specjalistą psychiatrą, psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu oraz Wydział Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku oraz w Klinice Psychiatrii w Tarnowskich Górach, gdzie zdobyłam tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii. Od wielu lat zajmuję się opieką ambulatoryjną w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień, Poradni i Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania oraz prowadząc praktykę prywatną psychiatryczną jak i psychoterapeutyczną. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w warsztatach oraz konferencjach naukowo- szkoleniowych. Regularnie superwizuję swoją pracę.

Katarzyna Krotos terapeuta, psycholog

Psycholog, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Specjalista Psychoterapii Uzależnień. W Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia "Familia" pracuję od 2006 r.

Katarzyna Olczak terapeuta

Jestem absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień.  Z pacjentami Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia "Familia" pracuję od 2019 r. Staram się systematycznie podnosić swoje kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach oraz szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Inspirację do  rozwoju czerpię z szeroko rozumianej psychologii głębi, pracy z ciałem i umysłem - joga, medytacja - oraz kontaktu z przyrodą.

Barbara Liberska terapeuta

Specjalista Psychoterapii Uzależnień  od 2017 r. Magister pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczej, oligofrenopedagog, realizator programu profilaktyczno-edukacyjnego CANDIS dla osób używających przetworów konopi. Siedem lat doświadczenia pracy z uzależnioną młodzieżą. Od 2020 r. pracuję w Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia” w Gliwicach. Jestem pasjonatką pracy z ludźmi oraz terrarystyki.

Marcin Furman terapeuta

dr n. humanistycznych, w trakcie specjalizacji z psychoterapii uzależnień w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Uzależnień KRAK-UZ. Obecnie głównie zajmuję się obszarem psychoterapii uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz zachowań. W Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia” pracuję od 2022 r. Współpracuję ponadto z Pracownią Diagnozy, Terapii i Psychoedukacji "Balans" w Będzinie, z Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Katowicach-Szopienicach oraz z Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu. Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Wykładałem w Akademii Pomorskiej w Słupsku i na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jako wieloletni wykładowca akademicki i nauczyciel posiadam doświadczenie w edukacji i pracy warsztatowej. Lubię biegać. Nigdy  nie wybieram drogi na skróty, biegam długie - głównie ultramaratony. Moją drugą pasją jest filozofia.

Danuta Jagoda psycholog

Psycholog, trener, coach, interwent kryzysowy.
Z wykształcenia jestem psychologiem. Posiadam certyfikat Towarzystwa Psychoprofilaktycznego (Studium Profilaktyki Uzależnień – Warszawa 2006), certyfikat Coach ACC ICF (akredytacja 2013-2016), certyfikat Trenera Warsztatu (Szkoła Trenerów METRUM - Katowice - 2010), certyfikat Specjalisty Terapii Środowiskowej (Polskie Towarzystwo Psychiatryczne - 2014) oraz certyfikat ukończenia Studium Interwencji Kryzysowej (Grupa Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN – 2022).
W Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia "Familia" pracuję od 2023 r. Od 2004 r. pracuję z osobami uzależnionymi i ich rodzinami oraz z osobami chorującymi psychicznie. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w: oddziałach leczenia uzależnień i podwójnych diagnoz, dziennych oddziałach psychiatrycznych, świetlicach socjoterapeutycznych, szkołach, ośrodku pomocy społecznej oraz w izbie wytrzeźwień.

Ewa Adamska terapeuta

Jestem doradcą żywieniowym oraz specjalistą psychodietetyki.  
W swojej pracy zamiast diet wolę układać  w głowie relacje z jedzeniem, uczę nowych nawyków, wyjaśniam wpływ zdrowego odżywiania na funkcjonowanie organizmu, motywuję do zmian. Rozmawiając z ludźmi  skupiam się na  ich zasobach, pomagam odnaleźć  w nich siłę do wprowadzenia zmian.
Aktualnie jestem studentką V roku psychologii w Akademii Humanitas w Sosnowcu. Ukończyłam również kurs pierwszego stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz  jestem Trenerem Umiejętności Społecznych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. W Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia” pracuję od 2023 r.
Jestem pasjonatką zdrowego stylu życia i dbania o równowagę pomiędzy wszystkimi jego aspektami.
Lubię biegać i preferuję aktywny wypoczynek, nic tak nie działa oczyszczająco na organizm jak porządna wycieczka górska i kontakt z naturą.

Ewa Baranowska terapeuta, psycholog

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2009 r. Od tego momentu moje doświadczenie zawodowe nieodłącznie wiąże się z pracą terapeutyczną, głównie w obszarze uzależnień. W międzyczasie poszerzyłam swój warsztat na kierunkach: arteterapia (studia podyplomowe) oraz socjoterapia (akredytowany kurs). W 2019 r. zostałam specjalistą psychoterapii uzależnień (nr tytułu SP/1569/2019). W 2021 r. dodatkowo ukończyłam kurs psychoterapii psychoz. Nieustannie szkolę się, a także poddaję swoją pracę superwizji zarówno grupowej, jak i indywidualnej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradni leczenia uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, w Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle chorych psychicznie i uzależnionych, w gimnazjum, w szkole dla dorosłych, w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W każdym z tych miejsc pracowałam zarówno indywidualnie jak i z grupą. Szkoliłam również nauczycieli oraz kierowców zawodowych (w zakresie pracy z funkcjami poznawczymi). Prowadziłam też autorski projekt arteterapeutyczny w Zakładzie Karnym ze sprawcami przemocy. Od 2010 r. pracuję także w zakresie diagnozy osób zdrowych w ramach poradni medycyny pracy.
Filozofią, którą stosuję w pracy psychoterapeutycznej jest założenie, że każda osoba zgłaszająca się po pomoc ma swoje zasoby i mocne strony, z których z jakiś powodów na dany moment nie potrafi czerpać. Moim celem w pracy z klientem jest wspólne odkrywanie tych sfer oraz szukanie sposobów ich efektywnego wykorzystania, a tym samym wspierania zdrowego funkcjonowania. W procesie terapeutycznym korzystam z różnych metod słuchając potrzeb i elastycznie planując działania wspólnie z klientem.
Od 2016 r. pracuję w Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia "Familia".

Violetta Sokołowska pielęgniarka
Ilona Gryniewicz pielęgniarka
Ewa Gajda pracownik administracyjny

Jestem Pedagogiem i Doradcą zawodowym. Ukończyłam również studia podyplomowe z Terapii zajęciowej z arteterapią oraz Zarządzania w ochronie zdrowia. Aktualnie rozwijam swoje kompetencje i poszerzam kwalifikacje studiując  psychologię.  W Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia „Familia” pracuję od 2009 r. Od 2013 r.  w ramach readaptacji społeczno-zawodowej wspieram absolwentów programu „Familia” prowadząc warsztaty aktywizacji zawodowej. Cenię sobie relację opartą na szacunku i empatii. W swojej pracy do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie  z otwartością  i zrozumieniem. Czas wolny spędzam z dobrą książką. Interesuję się hortiterapią i florystyką. Uwielbiam podróże, teatr  i koty.  

Ewa Jaszczur główna księgowa
Teresa Kramarczyk statystyk medyczny/księgowa
Tamara Żbikowska radca prawny
Dariusz Fatek kierownik administracji
Wiesław Bielaszka konserwator